Home News & Reports League Tables Sunday Football Women/Girls Fixtures Cup Draws Contact Us
Home News & Reports League Tables Sunday Football Women/Girls Fixtures Cup Draws Contact Us

Emirates FA Cup this week....

The only Weekly Magazine Dedicated to Women’s & Girls Football
The only Weekly Magazine Dedicated to Women’s & Girls Football Somerset FA Cups
Avon Youth League Under 14 Division Two Division Three Division Four


Team

P

W

D

L

PTS

1

BRISTOL MANOR FARM

2

2

0

0

6

2

WHITCHURCH SP. JUNIORS

2

2

0

0

6

3

AEK BOCO BOYS

2

2

0

0

6

4

ST. VALLIER

2

1

0

1

3

5

HALLEN

2

1

0

1

3

6

BRISTOL CENTRAL

2

1

0

1

3

7

ST. NICHOLAS BLACK

2

0

0

2

0

8

BRISTOL SPARTAK

2

0

0

2

0

9

ROCKLEAZE RANGERS

1

0

0

1

0

10

LARKHALL ATHLETIC

1

0

0

1

0















Results For 15/09/2019





Division 1




AEK BOCO BOYS

5

1

HALLEN

BRISTOL CENTRAL

3

2

BRISTOL SPARTAK

ST. NICHOLAS BLACK

4

5

BRISTOL MANOR FARM

WHITCHURCH SP. JUNIORS

3

2

ST. VALLIER













Division 2




STOKE LANE ATH. LIONS

0

1

LONGWELL GREEN

WARMLEY RANGERS

5

2

MANGOTSFIELD UNITED





















Division 3




MANGOTSFIELD UTD COLTS

3

7

BRISTOL CENTRAL COLTS

SHIREHAMPTON COLTS

W

L

YATE UNITED





















Division 4




BITTON

4

3

MENDIP BROADWALK BLUES

CLIFTON UNITED

3

4

AEK BOCO JUNIORS

LONGWELL GREEN SAINTS

7

1

BROMLEY HEATH UNITED

MENDIP BROADWALK SCORPIONS

5

0

ST. VALLIER COLTS

YATE UNITED COLTS

1

2

ROCKLEAZE RANGERS COLTS









Division 5




ASHTON YOUTH JUNIORS

4

0

STOKE LANE ATH. TIGERS

AVON ATHLETIC PIRANHAS

W

L

SARTAN UNITED

HANHAM ABBOTONIANS

3

10

WARMLEY RANGERS COLTS

KEYNSHAM TOWN COLTS

4

1

BRADLEY STOKE UNITED

LONGWELL GREEN PUMAS

2

3

PEASEDOWN ALBION

WESTFIELD

3

2

ASHTON YOUTH BOYS





UNDER 14 LEAGUE PLATE FINAL
























































Division One


Team

P

W

D

L

PTS

1

WARMLEY RANGERS

2

2

0

0

6

2

BRISTOL CITY J.S.C.

1

1

0

0

3

3

CHILCOMPTON SPORTS

1

1

0

0

3

4

LONGWELL GREEN

1

1

0

0

3

5

STOKE LANE ATH. LIONS

2

1

0

1

3

6

IMPERIAL

0

0

0

0

0

7

PORTISHEAD TOWN SPARKS

1

0

0

1

0

8

LONGWELL GREEN ATHLETIC

1

0

0

1

0

9

MANGOTSFIELD UNITED

2

0

0

2

0

10

GOLDEN HILL SONICS

1

0

0

1

0
















Team

P

W

D

L

PTS

1

BRISTOL CENTRAL COLTS

1

1

0

0

3

2

BRADLEY STOKE YTH PIRATES

1

1

0

0

3

3

KEYNSHAM TOWN

1

1

0

0

3

4

SHIREHAMPTON COLTS

2

1

0

1

3

5

ST. NICHOLAS GREEN

1

0

1

0

1

6

MANGOTSFIELD UTD COLTS

2

0

1

1

1

7

YATE UNITED

1

0

0

1

0

8

STOCKWOOD WANDERERS

0

0

0

0

0

9

BRISLINGTON JUNIORS

1

0

0

1

0























Team

P

W

D

L

PTS

1

LONGWELL GREEN SAINTS

2

2

0

0

6

2

ROCKLEAZE RANGERS COLTS

2

2

0

0

6

3

BITTON

2

2

0

0

6

4

MENDIP BROADWALK SCORPIONS

2

1

1

0

4

5

AEK BOCO JUNIORS

2

1

1

0

4

6

YATE UNITED COLTS

2

1

0

1

3

7

MENDIP BROADWALK BLUES

2

1

0

1

3

8

BRISLINGTON COLTS

1

0

0

1

0

9

CLIFTON UNITED

2

0

0

2

0

10

THORNBURY TOWN

1

0

0

1

0

11

BROMLEY HEATH UNITED

2

0

0

2

0

12

ST. VALLIER COLTS

2

0

0

2

0

Division Five


Team

P

W

D

L

PTS

1

WARMLEY RANGERS COLTS

2

2

0

0

6

2

PEASEDOWN ALBION

2

2

0

0

6

3

ASHTON YOUTH JUNIORS

2

2

0

0

6

4

WESTFIELD

2

2

0

0

6

5

ASHTON YOUTH COLTS

1

1

0

0

3

6

STOKE LANE ATH. TIGERS

2

1

0

1

3

7

AVON ATHLETIC PIRANHAS

2

1

0

1

3

8

KEYNSHAM TOWN COLTS

2

1

0

1

3

9

SARTAN UNITED

2

0

0

2

0

10

BRADLEY STOKE UNITED

2

0

0

2

0

11

LONGWELL GREEN PUMAS

2

0

0

2

0

12

HANHAM ABBOTONIANS

2

0

0

2

0